حساب سرانگشتی ثروت ولادیمیر پوتین+تصاویر

دارایی به ثبت رسیده او یک آپارتمان کوچک با 3 اتومبیل ارزان قیمت است . البته واضح است که دارایی او به عنوان رئیس جمهور کشور پهناور روسیه بیشتر از اینها است . اما چقدر؟

گمانه زنی درباره ثروت ولادیمیر پوتین در مدت زمان طولانی همواره یکی از بزرگترین بازیهای هوش در دایره ثروت و سیاست بوده است و در حال حاضر بار دیگر در مرکز صحنه قرار گرفته است.

ثروت در روسیه از طریق شرکت های «پوسته ای» و حسابهای برون مرزی حفظ می شود. بنابراین علی رغم تلاشهای گسترده خبرنگاران ، هیچ یک موفق به ردیابی ثروت پوتین نشده اند.

پوتین و  همقطارانش همواره شایعات ثروتمند بودن را رد کرده اند و آن را بی اساس عنوان کرده اند ، اما تعدادی از همراهان سیاسی پوتین ادعا کرده اند که ثروت او به میلیارد دلار می رسد.

«ویکی لیکس» نیز چندی قبل اخباری از ثروت میلیارد دلاری پوتین را منتشر کرده بود.

«استانیسلاو بکوفسکی» تحلیل گر سیاسی روس طی مصاحبه با «گاردین» ، ثروت «ولادیمیر پوتین» را 40 میلیارد دلار تخمین زده است که عمده آن از سهام 15 درصدی کمپانیهای نفت و گاز روسیه همچون «گاز پروم» (surgutneftgas) حاصل می شود.

«جان بیرل» سفیر سابق روسیه در آمریکا نیز اخباری از ارتباط «ولادیمیر پوتین» با شرکت نفتی سویسی «گان وور» (Gunvor) داده بود.

«بوریس تمت سوف» از منتقدان سیاستهای پوتین در گزارشی 32 صفحه تحت عنوان «زندگی برده در زنجیر» (The life of a Gallery slave) به شمارش خانه ها ، عمارت ها ، اتومبیل ها ، هواپیماها و کشتی های تفریحی او پرداخته است. در بخشی از این گزارش آمده ، پوتین 20 خانه ، 4 قایق ، 15 هلی کوپتر ، 43 هواپیما از جمله ایرباس ، داسالت فالکون جت و معدن الماس میلیون دلاری دارد. «اندرو ایی کرامر» از دیگر تحلیلگران سیاسی نیز ثروت «پوتین» را 70 میلیارد دلار تخمین زده است .آنچه درباره «پوتین» جالب است ، این است که علی رغم ثروت چند میلیاردی ، نامی از او در میان میلیاردهای جهان نیامده است.

در این گزارش بازار خبر به بخشی از ثروت «پوتین» که در سایتهای خبری خارجی به آنها اشاره شده ، می پردازد.

خانه و عمارتهای او در شهرهای مختلف جهان

گفته می شود رئیس جمهور روسیه 20 خانه و عمارت دارد که معروفترین آن کاخ فوق گرانقیمت «ایتالیانت» (Italianate) در سواحل دریای سیاه است که به قرن 18 میلادی بازمی گردد و ارزشی بالغ بر 950 میلیون دلار دارد، «کاخ کنستانتین» در خلیج فنلاند ، خانه کوهستانی در قفقاز و عمارت گوتیک در حومه مسکو معروفترین آنها است.

 

 

 

درآمد نفتی پوتین

عمده ثروت «ولادیمیر پوتین» از سهام 15 درصدی کمپانیهای نفت و گاز روسیه همچون «گاز پروم» (surgutneftgas) حاصل می شود.

 

هواپیماها و جت ها

15 هلی کوپتر و 43 هواپیما (جت و IIyshin – 96) تعدادی از وسایل پرنده پوتین هستند و ارزش هر یک از آنها بین 25 تا 60 میلیون دلار قیمت دارند. (IIyushin – 96) او کابینی از جواهرات دارد که سرویس بهداشتی آن فقط 75 هزار دلار است.

 

 

قایقهای تفریحی

پوتین 4 قایق تفریحی در کشورهای مختلف جهان دارد که بزرگترین آن 53 متر طول داشته و مجهز به طراحی داخلی ، استخر ، سونا و سالن پذیرایی است . قیمت این قایق تفریحی 50 میلیون دلار است.

 

 

700 اتومبیل لوکس

پوتین نه تنها به هواپیما و قایق ، بلکه به اتومبیل هم تعلق خاطر فراوانی دارد. او 700 اتومبیل لوکس دارد که مرسدس بنز اس 600 فوق پیشرفته و با قابلیت ضد گلوله و ضد انفجار حدود یک میلیون دلار قیمت دارد. در میان اتومبیلهای او لیموزین جدیدش را نباید فراموش کرد.

 

 

 

مجموع ساعت ها

او با درآمد سالانه 187 هزار دلار ، مجموعه ساعت 700 هزار دلاری دارد. ساعتهای او از برندهای مطرح و گرانقیمت است.

 

تفریحات و سرگرمیها

«پوتین» نه تنها مرد ثروتمندی است بلکه خلاق هم است . او استعداد بالایی در نواختن پیانو ، ورزشهای رزمی ، بیلیارد ، ماهیگیری ، شنا ، تیر اندازی و اسب سواری دارد.

 

 

 

/ 1 نظر / 21 بازدید
سوال بیمه ای

بسمی تعالی مدیریت محترم با سلام و تحیات بیمه کارآفرین به آدرس اینترنتی : http://www.karafarin-insurance.info با پیج رنک گوگل 3 تمایل دارد با پایگاه اینترنتی آن مدیریت محترم تبادل لینک نماید. لازم به ذکر است تبادل لینک و همکاری با وبسایت های دارای رنک گوگل به شما کمک مینماید تا در جستجوی گوگل امتیاز و رتبه بالاتری کسب نمایید. ثبت لینک شما بصورت خودکار: http://karafarin-insurance.info/link جهت بررسی رنک گوگل وبسایت خود میتوانید از پایگاه مرجع زیر اقدام نمایید: www.prchecker.info در صورت تمایل ، میتوانید موافقت خود را با شماره تماس های: 32766879-086 و 09186043032 یا پست الکترونیکی : info@karafarin-insurance.info اعلام نمایید. با احترام – نمایندگی 3035 کارآفرین http://www.karafarin-insurance.info/up/images/t4yrz6k110p1ove8wlw.pdf