خانم میلیاردر شورای شهر را بشناسیم + عکس

خانه‌ای که خبرنگار اینگونه وصفش می‌کند: حیات را که با درخت‌های سر به فلک کشیده و انواع درختچه‌ها و گل‌های هرس شده پشت سر می‌گذاری، همه وسیله‌های زندگی و تزئینی رنگ‌های شاد و تند دارند، از یخچال گرفته تا کف پوش‌ها و دیوارهای اتاق کودکان!

امام هادی علیه‌السلام به مردی که می‌گوید 5 سال است به دلیل ترس از فقر بچه‌دار نشدم، می‌فرمایند[1]: در پی فرزنددار شدن باش زیرا روزی او را خدا می‌دهد؛ البته خانم دانشور نظری خلاف دارد و درباره فرزنددار شدن می‌گوید: مسلما من اگر اینقدر پول نداشتم، برای داشتن چهار بچه برنامه ریزی نمی‌کردم! الان با شرایط نگه‌داری بچه‌ها و کار بسیار زیادم در مؤسسه خیریه‌ای که دارم و شرکتی که بیشترین درآمدم از آن است، وقتی به خانه بر می‌گردم، کمی اضطراب دارم.

با اینکه در اسلام و خانواده اسلامی، مادر نقش اساسی در تربیت فرزندان دارد، دانشور با تأیید اینکه مشغله کاری اجازه رسیدگی و تربیت فرزندان را به او نمی‌دهد، می‌گوید: مادر بودن برای این چهارتا بچه در کنار کارهای اتاق بازرگانی تهران و شورای شهر خیلی سخت است، اما چون از اول برنامه‌ریزی کرده بودم که فقط در شرایط تمکن مالی فرزندآوری کنم، با یک مقدار برنامه‌ریزی و گرفتن دو پرستار شبانه‌روزی، الان حس می‌کنم زیاد هم سختی ندارد!

دانشور با تکیه بر تمکن مالی و نفی بچه‌دار شدن در فقر از ترس تلف شدن نوزاد می‌گوید: بچه داشتن واقعاً بیش از هرچیزی به پول خیلی زیادی نیاز دارد، نوزاد دارو می‌خواهد، شیرخشک می‌خواهد، داروها الان خیلی گران شده‌اند و اگر نتوانی یک کدام را هم تهیه کنی، به بچه آسیب می‌رسد و گاهی ممکن است از بین برود.

خبرنگار برای ارائه آمار از مال و اموال دانشور، بسیار با آب و تاپ و شبیه تبلیغات ماهواره‌ای عمل می‌کند و درباره جزئیات خانه مجلل و شلوغ آنها به چهار خدمه‌ای اشاره می‌کند که امور خانه را در دست دارند.

به نظر می‌رسد دانشور به عنوان یک زن ایرانی و مسلمان با دارا بودن 3 پرستار و یک آشپز، عملا سهمی در گرم کردن کانون خانواده ندارد و با وجود تمام امکانات باز هم از مرد ایرانی می‌نالد و با طلبکاری می‌گوید: وقتی به خانه برمی‌گردم، کمی اضطراب دارم، چون به هرحال مردهای ایرانی همیشه غر می‌زنند، باز هم هرکاری بکنی، یکجا باید غر بزنند: چرا برای بچه‌ها وقت بیشتر نمی گذاری؟ چرا دیرتر آمدی؟ چرا به مسافرت کاری می‌روی؟ ...

دانشور علی‌الظاهر در کنار خدمت به مردم تهران، همراه با همسرش به ماشین هم علاقه خاصی دارد و تمایل دارد ماشین‌هایش مثل رنگ لباس‌هایش شاد باشد. وی درباره علاقه خودش و همسرش به ماشین می‌گوید: همسرم خیلی به ماشین علاقه دارد، هم بنز دارد و هم لکسوس و هم پرادو، البته خودم یک رنو فلورانس قرمز دارم و ترجیح می‌دهم ماشین‌هایم هم مثل لباس‌هایم رنگ شاد داشته باشد.

خانم میلیاردر شورای شهر را بشناسیم + عکس

با انتخاب محمدباقر قالیباف و رأی یکی از زنان اصلاح‌طلب شورای شهر به وی، شورای شهر چهارم وارد حاشیه‌های تازه‌ای شد و اینبار اصلاح‌طلبان اعم از زن و مرد، موج تازه‌ای علیه الهه راستگو به راه انداختند.

خانم فاطمه دانشور یکی از اعضای شورای شهر چهارم بود که راستگو را این گونه معرفی کرد: دروغ، نفاق و تهمت سه ویژگی راستگو است و حزب اسلامی کار باید وی را اخراج کند.

*****


سبک زندگی اسلامی - ایرانی و تولید نسل دو موضوع مهمی بوده است که در یکسال گذشته به خصوص بعد از سفر مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی اهمیت ویژه ای به خود گرفته است.

نگارنده سطور از خانم دانشور انتظار پیاده کردن سنت اسلامی و حتی سنت ایرانی در خانواده را ندارد چرا که ایشان با مشغله کاری وقتی برای خانواده ندارد.


اما اینکه چرا روزنامه ای که از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کند، تلاش دارد خلاف اصول اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ذائقه مردم را تغییر دهد، جای سؤال است و مسؤولان به خصوص وزارت ارشاد که متصدی تبلیغ سبک زندگی ایرانی - اسلامی است باید پاسخگو باشد.


آیا با توجه به آیات و روایات متعدد درباره عدم خوف از فقر برای تشکیل خانواده و فرزندان دار شدن، می توان برای عدم بچه دارنشدن، تمکن مالی را بهانه کرد؟ آیا اگر کسی به اندازه خانم دانشور از تکمن مالی برخودار نیست، نباید به فکر فرزنددار شدن باشد؟


آنچه در گفتگو با دانشور قابل برداشت است، مشغله کاری مادر خانواده و واگذاری مسؤولیت بچه هاست، آیا تعدد فرزندان تنها به برنامه ریزی برای تمکن مالی نیاز دارد یا تربیت آنها از اهمیت بالاتری نسبت به تمکن مالی، برخودار است؟[1] وَ عَنْهُ عَنْ بَکْرِ بْنِ صَالِحٍ قَالَ کَتَبْتُ إِلَى أَبِی الْحَسَنِ ( علیه السلام ) أَنِّی اجْتَنَبْتُ طَلَبَ الْوَلَدِ مُنْذُ خَمْسِ سِنِینَ وَ ذَلِکَ أَنَّ أَهْلِی کَرِهَتْ ذَلِکَ وَ قَالَتْ إِنَّهُ یَشْتَدُّ عَلَیَّ تَرْبِیَتُهُمْ لِقِلَّةِ الشَّیْ‏ءِ فَمَا تَرَى فَکَتَبَ ( علیه السلام ) إِلَیَّ اطْلُبِ الْوَلَدَ فَإِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَرْزُقُهُمْ. الکافی ج 6 ص 3.

پنج سال است که از بچه دار شدن اجتناب می کنم زیرا همسرم از این کار ناخشنود است و می گوید: برای من تربیت و نگه داری فرزند با کمبود مالی مشکل است. شما چه می فرمایید؟ امام در پاسخ نوشت: در پی فرزنددار شدن باش زیرا روزی او را خدا می دهد.

/ 0 نظر / 19 بازدید