زیان 300 میلیون دلاری یک میلیاردر در پی سقوط طلا

 میلیون دلار از ثروت شخصی خود را از دست داد.

 

 

او از طریق صندوق های تأمینی خود، 85 درصد از ثروتش را که مبلغی بالغ بر 9 میلیارد و 500 میلیون دلار است را در فلز گرانبهای طلا سرمایه گذاری کرده که با کاهش بی سابقه قیمت طلا، 1 . 4 درصد از ارزش خالص ثروت را که چیزی حدود 328 میلیون دلار است را از دست داد.

 

 

سقوط 20 درصدی قیمت جهانی طلا که از اوت 2011 روند صعودی را پیش گرفته بود ، خبرهای بدتری را برای پالسون 57 ساله در پی دارد چرا که چنین سقوطی بازگشت او به شرایط دو سال قبل را مشکل می سازد.

 

 

این در حالی است که سال گذشته «پالسون» اعلام کرده بود که صندوق تأمینی 700 میلیون دلاری طلای او برای 5 سال ،  او از هر استراتژی اقتصادی ایمن نگه می دارد ، چون طلا بهترین سرمایه گذاری در برابر تورم و کاهش ارزش ارز است و می تواند پول را به ثروت او پمپاژ کند. ولی با روند نزولی قیمت طلا ، این صندوق 28 درصد از ارزش خود را از دست داد.

 

 

«جان رید» مدیر استراتژی های طلا در شرکت «پالسون و شرکاء» در این رابطه گفت : در آوریل 2009 طلا را با قیمت 900 دلار (در هر اُنس) سرمایه گذاری کردیم که طی 2 سال به 1500 دلار (در هر اُنس) رسید ولی کاهش آن تا بیش از 4 درصد برای شرکت «پالسون» و شرکاء» خسارت به دنبال داشته است.

 

 

«جان پالسون» با ثروت 11 میلیارد و 200 میلیون دلار نود و یکمین ثروتمند جهان از نظر پایگاه رتبه سنجی فوربس است. بخش اعظم ثروت این میلیاردر آمریکایی از صندوقهای تأمینی و شرکت «پالسون» است.

/ 0 نظر / 17 بازدید